COVID-19 İle İlgili Faaliyetlerimiz ve Tedarik Üzerindeki Etkisi

11 Aralık 2020

Dünya genelinde artan COVID-19 vaka sayıları ışığında çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ortaklarımızın sağlığından ve güvenliğinden emin olmak için yerel kurallara ve yönetmeliklere uymaya devam ediyoruz. Çoğu çalışana evden çalışması öneriliyor ve toplantılar, mümkün olduğu müddetçe uzaktan yapılıyor.

Ayrıca, mevcut zorlukları ortadan kaldırmak için tedarik zincirimizi izlemeye ve optimize etmeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar pandemi nedeniyle ciddi bir tedarik kesintisi veya stok eksikliği yaşamadık.

19 Mart 2020

PHC Group ve Ascensia Diabetes Care'de müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hizmet sunduğumuz hastaların sağlığı ve güvenliği bir numaralı önceliğimizdir.

COVID-19 salgınının küresel etkisini sürekli olarak takip etmekte ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak ve ürünlerimiz ve hizmetlerimize güvenen insanlar üzerindeki etkisini minimize etmek için tüm uygun önlemleri almaktayız.

Şu anda, test striplerimiz ve ölçüm cihazlarımız üzerinde hiçbir acil etki görünmemektedir; bu nedenle COVID-19 nedeniyle bu ürünlerin tedariki ile ilgili kısa vadede ortaya çıkacak sorun öngörmüyoruz.

Bununla birlikte, sınırlarda arttırılan taramaların karayolu nakliyeleri üzerinde baskı oluşturması ve hava yolu nakliyesi kullanılabilirliğini etkileyen, ticari uçuşların sayısındaki azalma nedeniyle bazı ulaştırma zorlukları yaşamaya başlıyoruz. Bunlar, ürünleri tedarik edebilmemizi doğrudan etkilemese de; bu sınırlamaları ne süreyle yaşayacağımıza bağlı olarak bazı pazarlarda tedarik üzerinde etkileri olabilir.

Bununla birlikte küresel tedarikimizi yönetmek için sıkı iş devamlılığı planlarına sahibiz ve iş ortaklarımızla irtibat halinde çalışarak üretimi ve striplerimizin ve ölçüm cihazlarımızın tüm ülkelere tedarikini sağlayabiliyoruz.

Ürünlerimiz, halihazırda üretimin gecikme olmaksızın çalıştığı Japonya ve Endonezya'da üretilmektedir. Üçüncü taraf bir satıcı tarafından yönetilen ürün ambalajlama ve dağıtım tesislerimizin merkezi Polonya ve ABD'de olup bu tesisler normal olarak çalışmaktadır. COVID-19 durumunu ve tedarik zincirimiz üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını düzenli olarak izlemeye devam edeceğiz.

Bu, otoriteler tarafından yayınlanan ve bizim de faaliyette bulunduğumuz her pazar için uygun görüldüğü hallerde benimsediğimiz yeni bilgiler ve rehberlikle düzenli olarak güncellenen son derece dinamik bir durum. Hangi ek önlemleri almamız gerektiğini belirlemek için devam eden bir şekilde durumu değerlendireceğiz ve yeniden düzenlenen tüm bilgileri web sitemiz www.diyabetnedir.ascensia.com vasıtasıyla yayınlayacağız. Lütfen bu sorunla ilgili olarak ekibimizden gelen sürekli bildirimler için web sitemizi ziyaret etmeye devam edin. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen diyabet@ascensia.com adresinden bizimle iletişime geçin